صفحه اصلی > اخبار : کارگران از دولت جدید سهم می گیرند؟

کارگران از دولت جدید سهم می گیرند؟

کارگران از دولت جدید سهم می گیرند؟ | daa9d8a7d8b1daafd8b1d8a7d986 d8a7d8b2 d8afd988d984d8aa d8acd8afdb8cd8af d8b3d987d985 d985db8c daafdb8cd8b1d986d8afd89f 668e64e8568ad

حمید حاج اسماعیلی در ارزیابی مطالبات جامعه کارگری از دولت چهاردهم اظهار کرد: یکی از شعارها و گفت وگوهایی که در جریان تبلیغات انتخاباتی در مناظرات شکل گرفت، بحث واگذاری کارها به اهل فن و محوری بودن تخصص در کارها بود. آقای پزشکیان در روزهای اخیر برای انجام کارها و انتخاب وزرا کارگروه هایی تشکیل داده که یک نقطه امید است. در واقع بر اساس وعده هایی که در جریان انتخابات و مناظرات بیان کرد، کارگروه های تخصصی را برای انتخاب وزرا و مدیران شکل داده که قابل توجه است.

وی افزود: کاری که از دولت چهاردهم انتظار داریم این است که کارگران به عنوان بخش مهمی از بدنه کار و تولید مورد توجه قرار بگیرند و نقش آنها در بازار کار و مسایل کارگری دیده شود. اعتقاد داریم که به اصل سه جانبه گرایی توجه شود و مشارکت و سه جانبه گرایی به عنوان یکی از اصول مهم قانون کار و مسایل صنفی کارگران در دولت چهاردهم به اجرا درآید تا کارگران بخشی از بدنه تصمیم گیری باشند.

این کارشناس حوزه کار تاکید کرد که نهادهای مدنی، صنفی، علمی و فرهنگی باید بخشی از جلوه اصلی مشارکت در دولت چهاردهم باشند و اضافه کرد: در عین اینکه نهادهای کارگری استقلال لازم را باید پیدا کنند لازم است کارآمد شوند و نقش سازنده خود را در پیگیری مطالبات کارگران ایفا کنند و دولت آنها را به رسمیت بشناسند.

به اعتقاد وی نهادهای مدنی باید هم به نقش و مسئولیت اجتماعی و صنفی خود عمل کنند و هم به دولت در اداره امور کمک کنند و در حوزه های مربوط به کارگران نظیر امنیت شغلی و دستمزد و بیمه های اجتماعی اظهار نظر و تصمیم گیری داشته باشند.

حاج اسماعیلی حضور در جلسات و اجتماعات مربوط به حوزه روابط کار و کار و تولید را از دیگر مطالبات جامعه کارگری برشمرد و افزود: به دلیل آنکه در گذشته نهادهای کارگری مورد توجه نبودند و به نظرات آنها توجه نمی شد اصل سه جانبه گرایی نیز اجرا نشده است.

وی از رئیس دولت چهاردهم خواست تا همچنان که وعده داده بود مبنای انتخاب مدیران شایسته را از طریق کارگروه های تخصصی دنبال کند و افراد مسلط به کارهای فنی و تخصصی که نگاه ملی دارند به عنوان مدیر در بخش های مختلف به کار گیرد.

این کارشناس تاکید کرد: این مطالبه، مشارکت مردم را عینیت می بخشد و همه طبقات اجتماعی و گروه های مختلف می توانند برای اداره کشور نقش آفرینی کنند.

حاج اسماعیلی تداوم اقدامات مثبت را خواستار شد و گفت: آنچه مسلم است باید کارهای مثبتی که می تواند برای کشور و مردم راهگشا باشد ادامه یابد و ظرفیت های کشور به خدمت گرفته شوند. امیدواریم که دولت چهاردهم در عین اینکه در تلاش است برخی مشکلات کلان کشور را از طریق تعامل با دنیا حل کند، از ظرفیت های داخلی هم استفاده کند و مدیران شایسته و توانمند در دولت سیزدهم را هم به کار گیرد.

پست های مرتبط

این شاسی بلند برقی کره ای به ایران می‌آید + مشخصات فنی

طراحی و شکل و فرم این خودرو با سایر مدل‌های برقی این…

23 تیر 1403

۹۴ هزار میلیارد تومان کالاهای تعیین تکلیف شده سازمان اموال تملیکی در دولت سیزدهم

، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در…

23 تیر 1403

۱۴ ابرمشکل بورسی، پیش روی دولت چهاردهم/ بورس با چه نسخه ای سرپا خواهد شد؟

هلن عصمت پناه، مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به…

23 تیر 1403

دیدگاهتان را بنویسید