صفحه اصلی > اخبار : چانه‌زنی بر سر دستمزد؛ سبد معیشت کارگران چقدر تعیین می‌شود؟

چانه‌زنی بر سر دستمزد؛ سبد معیشت کارگران چقدر تعیین می‌شود؟

چانه‌زنی بر سر دستمزد؛ سبد معیشت کارگران چقدر تعیین می‌شود؟ | da86d8a7d986d987d8b2d986db8c d8a8d8b1 d8b3d8b1 d8afd8b3d8aad985d8b2d8afd89b d8b3d8a8d8af d985d8b9db8cd8b4d8aa daa9d8a7d8b1daaf 65eee9b872c41

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: درباره سبد معیشت کارگران به نظر می‌رسد که طی امروز و فردا رقم نهایی مشخص شود؛ اما نظر نمایندگان کارگران در محدوده ۲۴ میلیون تومان است.

علیرضا میرغفاری نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: فردا نخستین جلسه شورای عالی کار با دستور مزد ۱۴۰۳ تشکیل خواهد شد.

او ادامه داد: ذیل شورای عالی کار، کمیته مزد همچنان در حال بررسی اعداد و ارقام برای تصمیم گیری در مورد سبد معیشت کارگران است. شایان ذکر است که در مورد سبد هنوز به توافق نهایی نرسیده ایم.

نظرات کارشناسی بر تعیین سبد معیشت

میرغفاری تأکید کرد: در موضوع سبد معیشت، در تلاشیم که با کار کارشناسی جلو برویم؛ به همین دلیل ملاک عمل را بر نظرهای کارشناسی قرار داده ایم؛ در واقع تصمیم داریم بر اساس نظر مراجع رسمی به عدد مشخصی برسیم.

او ادامه داد: در رابطه با سبد معیشت به نظر می‌رسد که طی امروز و فردا رقم نهایی مشخص شود؛ اما نظر نمایندگان کارگران در محدوده  ۲۴ میلیون تومان است.

سبد معیشت کارگران

اختلاف چندانی در نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی نیست

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: چانه‌زنی برای رقم سبد معیشت ادامه دارد؛ البته به دلیل پیشرفت کار از طریق کارشناسی مراجع رسمی اختلاف چندانی در نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی نیست.

وی بیان کرد: مزد به شدت از سبد معیشت فاصله گرفته است؛ از همین رو شرکای اجتماعی در شورای عالی کار باید تلاش کنند که دستمزد کارگران را در اطراف سبد معیشت ترمیم کنند و افزایش دستمزد به اندازه تورم به هیچ وجه پاسخگوی نیاز معیشتی کارگران نیست.

پست های مرتبط

این شاسی بلند برقی کره ای به ایران می‌آید + مشخصات فنی

طراحی و شکل و فرم این خودرو با سایر مدل‌های برقی این…

23 تیر 1403

۹۴ هزار میلیارد تومان کالاهای تعیین تکلیف شده سازمان اموال تملیکی در دولت سیزدهم

، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در…

23 تیر 1403

۱۴ ابرمشکل بورسی، پیش روی دولت چهاردهم/ بورس با چه نسخه ای سرپا خواهد شد؟

هلن عصمت پناه، مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به…

23 تیر 1403

دیدگاهتان را بنویسید