صفحه اصلی > مالی و حسابداری : بهترین آموزشگاه‌های حسابداری

بهترین آموزشگاه‌های حسابداری

بهترین آموزشگاه‌های حسابداری | a class with teacher and students teacher siting

شاید جست‌وجو در مورد بهترین آموزشگاه حسابداری در ایران یا شهر شما، مهم‌ترین دغدغه این روزهای شما باشد. جالب است بدانید شما هم جزو خیل عظیمی از افراد هستید که به‌دنبال این موضوع هستند. روند رو به صعود جست‌وجوی کاربران در اینترنت نشان دهنده آن است که تقاضا برای جایگاه حسابداری در حال محبوب شدن است. در این حالت قطعا رقابت برای داشتن جایگاه شغلی بسیار بیشتر می‌شود و علاوه برآن رسیدن به جایگاه‌های برتر با حقوق بالاتر نیز بسیار مشکل خواهد شد.

از این رو کارآموزانی که به‌دنبال شغلی مناسب یا کارمندانی که به‌دنبال ارتقا شغلی هستند، سعی می‌کنند با توسعه مهارت‌های خویش موقعیت مناسبی را نصیب خود کنند. یکی از مطمئن‌ترین راه‌های توسعه، بهره‌بردن از دوره‌های آموزشی مناسب و کاربردی است که در زمانی بسیار کم تجربیات و آموزش‌های کاربردی را منتقل کند. پس چالش نهایی، یافتن این دوره‌ها و آموزشگاه‌هایی است که آنها را ارائه می‌دهند.

چه کسانی مخاطب این مقاله هستد؟

 • مدیران مالی که برای افزایش دانش خود به‌دنبال یک آموزشگاه حسابداری خوب هستند
 • علاقمندان به فعالیت در حوزه حسابداری که می‌خواهند از آموزشگاه حسابداری مدرک معتبر بگیرند
 • افرادی که می‌خواهند آموزشگاه حسابداری تاسیس کنند

استاد، عامل یادگرفتن یا نگرفتن شما!

استاد به‌عنوان فردی که قرار است همه علم و تجربه‌ای که در طی سال‌ها جمع‌آوری کرده است به شما منتقل کند، تاثیر به‌سزایی در میزان پیشرفت شما دارد. استاد بودن علاوه بر این که نیاز به تجربه زیاد و علم کافی دارد، نیاز به فن بیان خوب و توانایی انتقال مفاهیم را نیز دارد.
بنابراین در انتخاب خود ابتدا ببینید استاد شما چه شخصی است و آیا ویژگی‌های زیر را دارد یا خیر؟

 1. فن بيان و رعايت مهارت‌های تدريس
 2. تجربه عملی استاد
 3. تسلط استاد بر درس
 4. علاقه‌مندی به تدريس و انتقادپذيری
 5. استفاده از فناوری اطلاعات

 

آموزشگاه خوب برای یادگیری حسابداری

درست است که استاد تاثیر بسیار زیادی در یادگیری شما و انتقال مفاهیم دارد، اما همیشه باید این نکته را درنظر بگیرید که در چه جایی استاد می‌تواند بیشتری بهره‌وری را برای شما داشته باشد.
این موردها را حتما مدنظر داشته باشید:

 • آموزشگاه بر چه اساسی قیمت‌گذاری را انجام می‌دهد و آیا قیمت بالاتر آن به معنی استخدام اساتید مجرب‌تر، داشتن امکانات بیشتر و تعهدات بیشتر است یا خیر؟
 • آموزشگاه در قبال آموزش اساتید، مشکلات و بازگشت وجه چه سیاستی دارد؟
 • آیا آموزشگاه با بازارکار ارتباط دارد یا خیر؟

آموزشگاه‌های آنلاین، فرصتی تهدیدآمیز!

آموزشگاه‌های آنلاین حسابداری، در زمانی که پاندمی ایجاد شد، رشد بسیاری داشتند و این رفتار، یعنی یادگیری آنلاین در جامعه رواج پیدا کرد. در کنار این موضوع، رشد تقاضای افراد برای یادگیری حسابداری نیزعاملی شده است که آموزشگاه‌های آنلاین و اساتیدی که به‌صورت وبینار آموزش می‌دهند، به‌صورت تصاعدی افزایش یابند.
یادگیری آنلاین مزایای زیادی دارد:

 • هزینه کم یادگیری دوره‌های آنلاین
 • ویدئوهای ضبط شده که هر زمانی می‌توان آنها را مشاهده کرد
 • عدالت بیشتر بین پرسش‌کنندگان برای گرفتن جواب
 • محدودیت‌نداشتن در مکان و محل یادگیری
 • امکان دیدن چندباره ویدئوهای آموزشی

در کنار این مزایای عالی، مشکلات و معایبی نیز ممکن است به‌وجود بیاید که باید برای آنها آمادگی داشته باشید:

 • دسترسی نداشتن به استاد یا آموزشگاه برای مسائل مختلف
 • اطمینان نداشتن از کیفیت دوره و عدم تضمین برای خیلی از دوره‌ها
 • اشتباهات و مشکلات در آموزش‌های ضبط شده

انتخاب بهترین آموزشگاه آفلاین حسابداری

برای انتخاب مکانی که آموزش حسابداری را به‌شکل مقدماتی و حرفه‌ای در آن آغاز کنید، کار دشواری خواهید داشت. داشتن آموزش اصولی و استاندارد، می‌تواند در درک مفاهیم و کسب مهارت‌های عملی تاثیر زیادی داشته باشد. به همین دلیل نمی‌توان به همه آموزشگاه‌ها و موسسات اعتماد کرد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن توان مالی، سطح دانش اولیه، زمان آزاد برای یادگیری و تمرین و نیاز بازار کار، برای ثبت نام در هر یک از آموزشگاه‌های زیر اقدام کنید.

آموزشگاه حسابداری حسابداران خبره

از مرکز آموزش حسابداران خبره، به عنوان قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین، شناخته شده‌ترین و معتبرترین آموزشگاه حسابداری در شهر تهران (و حتی کشور) یاد می‌شود. این مرکز در سال ۱۳۷۷ تاسیس شده و از آن زمان هزاران نفر را به بازار کار رشته حسابداری معرفی کرده است. مزیت حسابداران خبره در مقایسه با دیگر مراکز آموزشی، بیان همه سرفصل‌ها و مباحث مربوط به رشته حسابداری است. علاوه بر آن شما می‌توانید دوره‌های مختلفی از حسابداری و حسابرسی را در مرکز حسابداران خبره آموزش ببینید.

دوره‌هایی مانند حسابداری پیمانکاری، دوره عالی حسابرسی، سرپرستی امور مالی، مدیریت مالی مقدماتی و پیشرفته، حسابداری مالیاتی و دوره عالی مشاور مالیاتی از جمله برترین و پرطرفدارترین دوره‌های موسسه پکت است.

تخصصی بودن مرکز به شما کمک می‌کند تا نه تنها آموزش‌های اولیه، بلکه تمامی دوره‌های تکمیلی، پیشرفته و عالی را هم در حسابداران خبره آموزش ببینید. علاوه بر آن امکان بهره‌مندی از آموزش حسابداری مجازی هم برای شما وجود دارد. کسانی که به هر دلیلی توانایی شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، می‌توانند از آموزش‌های مجازی آنلاین و آفلاین پکت استفاده کنند. این دوره‌ها، با هزینه کمتر نسبت به کلاس‌های حضوری برگزار می‌شود. البته هیچ تفاوتی بین سرفصل‌های دوره حضوری و مجازی وجود ندارد. حتی مدرس دوره هم تغییر نمی‌کند.

پکت مورد تایید مرکز آموزشی مورد تایید انجمن حسابداران مدیریت خبره انگلستان (CIMA) ، انجمن حسابداران رسمی خبره انگلستان (ACCA) و انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW) است. همه دوره‌های بین‌المللی، بلند مدت و کوتاه مدت داخلی و دوره‌های زبان انگلیسی در شرکت پکت برگزار می‌شود. ارائه مدرک معتبر از طرف آموزشگاه حسابداری حسابداران خبره و دانشگاه صنعت نفت، مزیت دیگری است که می‌توانید با انتخاب پکت از آن استفاده کنید. شرایط پرداخت شهریه به شکل اقساط هم به شما کمک می‌کند تا دوره‌های بیشتری را آموزش ببینید.

آموزشگاه حسابداری آریا تهران

مجتمع فنی آریا تهران می‌تواند گزینه خوبی برای دانشجویان و افراد جویای کار باشد. این مرکز از سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده است. برگزاری آموزش‌های حضوری با سرفصل‌های تئوری و عملی، از جمله ویژگی‌های این آموزشگاه است. دوره آموزش حسابداری مقدماتی و تکمیلی، تنها دو مورد از ده‌ها دوره موجود در سبد آموزش آریا است. شما می‌توانید در حوزه‌های مختلف و برای مشاغل متنوع، مهارت بیاموزید. البته برای کسانی که به دنبال یادگیری حرفه‌ای و دریافت مدرک معتبر حسابداری هستند، آموزشگاه آریا گزینه مناسبی نیست.

تمرکز نداشتن روی رشته حسابداری باعث می‌شود که در این آموزشگاه از مباحث جانبی و دوره‌های زیر شاخه حسابداری و حسابرسی، خبری نباشد. شما می‌توانید تنها برای شروع کار و یاد گرفتن مبانی اولیه حسابداری، به آموزشگاه آریا تهران مراجعه کنید.

آموزشگاه حسابداری عصر نخبگان

عصرنخبگان، آموزش حسابداری را زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای انجام می‌دهد و در پایان همه دوره‌ها مدرک و گواهینامه به دانش پذیران، داده می‌شود. شما می‌توانید آموزش‌های مرتبط با بازار کار را در این موسسه بگذرانید. مزیت عصر نخبگان در ارائه دوره‌ها به شکل حضوری و مجازی است. آموزش آنلاین و آفلاین حسابداری به شما کمک می‌کند تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

حتی اگر امکان رفت و آمد به شرق تهران و محل برگزاری کلاس‌های حضوری را ندارید، می‌توانید از دوره مجازی استفاده کنید. در سیستم کاریابی عصرنخبگان می‌توانید پس از پایان دوره به شرکت‌های درخواست کننده حسابدار و حسابرس معرفی شوید.

مرکز آموزش بازرگانی

مرکز آموزش بازرگانی زیر نظر وزارت بازرگانی سابق و موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، در سال ۱۳۷۴ کار خود را آغاز کرد. این مرکز می‌تواند برای کسانی که به دنبال یادگیری حسابداری بازرگانی و تجارت بین‌الملل هستند، مناسب و مفید باشد. برگزاری دوره‌های زبان انگلیسی بازرگانی، علوم مالی و بیمه هم در کنار یاد گرفتن رشته حسابداری، به بازرگانان کمک می‌کند. امکان آموزش حسابداری حضوری و مجازی، در این مرکز هم وجود دارد.

اساتید این آموزشگاه از بین بهترین‌های کشور انتخاب شده‌اند و شما زیر دست بهترین‌ها آموزش خواهید دید. حتی با وجود آن‌که تضمینی برای ورود به بازار کار از سمت این مجموعه به شما داده نمی‌شود، اما می‌توانید سرفصل‌های حسابداری، MBA دانش مالی و علوم مالی و بیمه را آموزش ببینید.

آموزشگاه حسابداری حسابداران برتر

مجموعه حسابداران برتر، حسابداران زیادی را به موسسات، شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات معرفی کرده است. برگزاری دوره‌های مختلف، سمینارها، همایش‌ها، وبینار‌ها و کارگاه‌های آموزشی گوناگون به شکل حضوری و مجازی، از جمله خدمات مختلف آموزشگاه حسابداران برتر است. با شرکت در آموزش حسابداری مقدماتی و تکمیلی حسابداران برتر، می‌توانید بر تمام این مباحث حسابداری مسلط شوید. دریافت گواهینامه و مدرک شرکت در دوره هم، دست شما را برای پیدا کردن کار باز خواهد گذاشت.

انتخاب بهترین آموزشگاه آنلاین حسابداری

انتخاب آموزشگاه آنلاین قلق‌های خاص خودش را دارد؛ زیرا آن‌قدر تعداد اساتید و آموزش‌های آنلاین زیاد است که نمی‌توان گفت کدام یک از آنها خوب هستند. این هم به این دلیل است که در دنیای آنلاین هر فرد و آموزشگاهی می‌تواند با کمترین هزینه دوره‌های خود را ضبط و در سایت‌های مختلف منتشر کند و از طرفی این شیوه آموزش آنقدر عمر ندارد که قدمت بتواند نشان‌دهنده کیفیت یک آموزشگاه باشد.

 

پست های مرتبط

انواع سند حسابداری را بشناسید

ثبت انواع حساب و کتاب‌های مالی برای هر بنگاه اقتصادی بزرگ یا…

1 مرداد 1403

10 نکته کلیدی درباره سند حسابداری

سند حسابداری برای ثبت و مستند کردن تراکنش‌های مالی یک سازمان یا…

چگونگی ثبت بدهکار و بستانکار

دو واژه “بدهکار” و “بستانکار” از متداول‌ترین و پراستفاده‌ترین اصطلاحات در حسابداری…

دیدگاهتان را بنویسید