صفحه اصلی > اخبار : پیش‌ بینی قیمت دلار امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ /کاهش قیمت دلار موقتی است؟

پیش‌ بینی قیمت دلار امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ /کاهش قیمت دلار موقتی است؟

پیش‌ بینی قیمت دلار امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ /کاهش قیمت دلار موقتی است؟ | d9bedb8cd8b4 d8a8db8cd986db8c d982db8cd985d8aa d8afd984d8a7d8b1 d8a7d985d8b1d988d8b2 dbb1dbb7 d8a7d8b1d8afdb8cd8a8d987d8b4d8aa 6638b2c06d499

قیمت دلار روز یکشنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد. اسکناس دلار هفته گذشته محدوده حمایتی خود را در کانال دوم کریدور ششم از دست داد و در نخستین روز معاملاتی هفته یعنی یکشنبه به کف کانال اول از کریدور ششم برگشت.

معامله‌گران اثر اخبار مثبت سیاسی را در شکل‌گیری روند کاهشی بازار ارز موثر می‌دانند. بررسی خبرنگار تجارت‌نیوز از بازار ارز نشان می‌دهد معامله‌گران نسبت به مبادله محتاط شده‌اند. آنها معتقدند تنش‌های هفته‌های گذشته میان ایران و اسرائیل محدودیت سیاسی‌ای برای ایران به همراه نداشته و سفر گروسی به تهران را سرآغاز دوباره مذاکرات برجام توصیف می‌کنند.

کاهش قیمت دلار موقتی است؟

معامله‌گران می‌گویند اگر این رویداد سیاسی تحقق یابد، می‌توان قیمت دلار را برای مدتی به کریدور پایین‌تر بکشاند.

برخی کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت دلار را موقتی می‌دانند و معتقدند اخبار مساعد سیاسی باعث افت هیجانات اولیه در بازار شده است. آنها می‌گویند تمام بازارهایی که در ایران یک مدل سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، مانند بازار بورس، طلا، دلار، سکه، مسکن و خودرو در کشورمان به بازارهای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است و تخریب هر یک از بازارها منجر به جهش بازار بعدی می‌شود.

تتر به کف کانال ۶۱ هزار تومانی برگشت

قیمت درهم روز یکشنبه با کاهش ۳۰۰ تومانی با رقم ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد. تتر روی رقم ۶۱ هزار و ۵۰ تومانی ایستاد و ۸۵۰ تومان کاهش داشت.

قیمت پوند انگلیس با کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی روی رقم ۷۵ هزار و ۹۸۰ بسته شد. یورو با رقم ۶۵ هزار و ۲۵۰ تومانی بسته شد و کاهش هزار و ۷۰۰ تومانی پیدا کرد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار امروز بیش از ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشتند. اسکناس دلار با رقم ۴۴ هزار و ۴۳۷ تومان و حواله دلار با رقم ۴۱ هزار و ۴۹۱ تومان عرضه شد.

منبع:تجارت نیوز

پست های مرتبط

این شاسی بلند برقی کره ای به ایران می‌آید + مشخصات فنی

طراحی و شکل و فرم این خودرو با سایر مدل‌های برقی این…

23 تیر 1403

۹۴ هزار میلیارد تومان کالاهای تعیین تکلیف شده سازمان اموال تملیکی در دولت سیزدهم

، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در…

23 تیر 1403

۱۴ ابرمشکل بورسی، پیش روی دولت چهاردهم/ بورس با چه نسخه ای سرپا خواهد شد؟

هلن عصمت پناه، مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به…

23 تیر 1403

دیدگاهتان را بنویسید