صفحه اصلی > اخبار : پیشرفت‌های خوبی در نظام مالیاتی شروع شده است/ شاهد ارتقای مالیات ستانی عادلانه هستیم

پیشرفت‌های خوبی در نظام مالیاتی شروع شده است/ شاهد ارتقای مالیات ستانی عادلانه هستیم

پیشرفت‌های خوبی در نظام مالیاتی شروع شده است/ شاهد ارتقای مالیات ستانی عادلانه هستیم | d9bedb8cd8b4d8b1d981d8aad987d8a7db8c d8aed988d8a8db8c d8afd8b1 d986d8b8d8a7d985 d985d8a7d984db8cd8a7d8aadb8c d8b4d8b1d988d8b9 66558c465ec10

اقبال شاکری درباره تاثیر اصلاح نظام مالیاتی برای رفتن به سمت مالیات ستانی عادلانه، اظهار داشت: با اصلاحات رخ داده در نظام مالیاتی و رفتن به سمت شناسایی مشاغل و بخش‌های دیگری که در این سال‌ها مالیات چندانی پرداخت نمی‌کردند، درآمدهای مالیاتی کشور جهش خوبی پیدا کرده و اقدامات مالیاتی دولت سیزدهم به طور کامل مبتنی بر تحقق عدالت و کاهش فرار مالیاتی بوده است.

شاکری با اشاره به اینکه جهش درآمدهای مالیاتی بدون وارد کردن فشار به مودیان شفاف رخ داده است، بیان کرد: در اصلاحات اخیر نظام مالیاتی تلاش شده تا مالیات مشاغل به خصوص تمرکز بر مشاغل خاص گذاشته شود و به این ترتیب در بخش مشاغل خاص شاهد حرکت به سمت عدالت و اخذ مالیات مبتنی بر درآمدها و به شکل عادلانه هستیم.

وی تصریح کرد: یک اتفاق خوب در نظام مالیات ستانی کشور در این چند ساله رخ داده و با ایجاد سامانه‌های هوشمند به میزان زیادی جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برخی مشاغل خاص در طول سال‌های گذشته مالیات واقعی خود را نمی‌پرداختند؛ بنابراین برای رفع تبعیض و تحقق عدالت مالیاتی از این وجه نیز تلاش شده مالیات واقعی مشاغل خاص اخذ شود تا عدالت بین کارمند و کارگر با مشاغل خاص با درآمدهای کلان تحقق یابد.

شاکری خاطر نشان کرد: تاکید مجلس در افزایش درآمدهای مالیاتی و اصلاحات قوانین مالیاتی عدم فشار به تولیدکنندگان و کارمندان بوده است.

وی اظهار کرد: در اصلاحات اخیر قانون مالیات ها بیشترین فشار به دانه‌درشت‌ها و فراریان مالیاتی بوده است؛ با این قوانین پیشرفت‌های خوبی در نظام مالیاتی شروع شده، از سوی دیگر اصلاحات انجام شده در راستای برقراری عدالت مالیاتی و اخذ مالیات عادلانه از مشاغل و خصولتی‌ها بوده است.

عضو کمیسیون عمران  در پایان گفت: یکی از اقدامات انجام شده در اصلاح نظام مالیاتی حذف ممیزهای مالیاتی بوده تا دخالت انسانی به صفر برسد و مودیان مالیاتی خودشان پرونده مالیاتی خود را تکمیل کنند و از سوی دیگر با توجه به تراکنش‌ها و ورودی و خروجی حساب از آنها مالیات اخذ شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

پست های مرتبط

این شاسی بلند برقی کره ای به ایران می‌آید + مشخصات فنی

طراحی و شکل و فرم این خودرو با سایر مدل‌های برقی این…

23 تیر 1403

۹۴ هزار میلیارد تومان کالاهای تعیین تکلیف شده سازمان اموال تملیکی در دولت سیزدهم

، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در…

23 تیر 1403

۱۴ ابرمشکل بورسی، پیش روی دولت چهاردهم/ بورس با چه نسخه ای سرپا خواهد شد؟

هلن عصمت پناه، مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به…

23 تیر 1403

دیدگاهتان را بنویسید