صفحه اصلی > اخبار : برای دریافت وام خودرو چه کنیم؟ + روش سریع دریافت وام

برای دریافت وام خودرو چه کنیم؟ + روش سریع دریافت وام

برای دریافت وام خودرو چه کنیم؟ + روش سریع دریافت وام | d8a8d8b1d8a7db8c d8afd8b1db8cd8a7d981d8aa d988d8a7d985 d8aed988d8afd8b1d988 da86d987 daa9d986db8cd985d89f d8b1d988d8b4 d8b3d8b1db8c 668920a759134

مدارک دریافت وام خودو ۱۴۰۳ نیز به مانند شرایط آن ممکن است از بانکی به بانک دیگر متفاوت باشد.

گرچه شرایط عمومی دریافت این تسهیلات در بانک‌های دولتی نسبتا مشابه است، اما برخی از بانک‌های خصوصی شرایط خاص دیگری را نیز برای دریافت این تسهیلات تعریف کرده باشند. در زیر شرایط عمومی دریافت وام آورده شده است:

سن متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.

متقاضی نباید سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد.

برای افراد زیر ۵۰ سال وضعیت نظام وظیفه باید مشخص شود.

فرد باید مدارک اثبات‌کننده قصد خود برای خرید خودرو را ارائه کند.

متقاضی باید به تناسب شرایط بانک، یک یا چند ضامن معتبر معرفی کند.

متقاضی باید توانایی خود برای بازپرداخت وام را با ارائه مدارکی مانند فیش حقوقی یا مدارک مربوط به کسب‌وکار خود ثابت کند.

ضامن یا ضامن‌ها نیز باید در یک مرکز رسمی شاغل باشند یا در صورت انجام کار آزاد، پروانه کسب‌وکار ارائه کنند.

علاوه بر این‌ها و در تکمیل این شرایط باید بدانید که عموم بانک‌ها دارای یک سقف مشخص برای تسهیلات خرید خودرو هستند و بیشتر از آن میزان امکان پرداخت کمک هزینه خرید خودرو را ندارند. همچنین در برخی از موارد، افرادی که پیش‌تر وام خرید خودرو دریافت کرده باشند امکان دریافت مجدد آن را ندارند.

از سویی، در برخی از بانک‌ها، افراد برای دریافت وام خرید خودرو ناگزیر به سپرده‌گذاری هستند. برای مثال فرد می‌تواند برای دریافت تسهیلات مدنظر خود، مبلغی که بانک اعلام می‌کند را برای ۲ تا ۶ ماه در بانک سپرده‌گذاری کند و سپس تسهیلات را دریافت کند.

برخی بانک‌ها در این حالت امکانی را برای افزایش مبلغ تسهیلات با افزایش مدت زمان سپرده‌گذاری تعریف کرده‌اند. مثلا بانک ملت به ازای هر ۴ ماه سپرده‌گذاری افراد در حساب خود، تا یک برابر مبلغ سپرده به کمک هزینه خرید خودرو می‌افزاید.

مدارک دریافت وام خودو نیز به مانند شرایط آن ممکن است از بانکی به بانک دیگر متفاوت باشد، اما آنچه که بین تمام این بانک‌ها مشترک است، مدارک هویتی و شغلی فرد متقاضی و ضامن و البته مدارک اثبات‌کننده قصد متقاضی برای خرید خودرو است. فهرست این موارد را در ادامه بخوانید:

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی و ضامن

عکس پرسنلی متقاضی

مدرک نظام وظیفه برای آقایان زیر ۵۰ سال

پیش فاکتور تهیه ماشین و اسناد مربوط به مالکیت خودرو مانند کارت آن

کپی و اصل گواهی اشتغال و فیش حقوقی ضامن یا پروانه کسب‌وکار برای دارندگان شغل آزاد

گواهی محل سکونت و گواهی ثنا

مدارک مربوط به سپرده‌گذاری در صورت نیاز

دسته چک صیادی در صورت نیاز

در صورتی که شرایط دریافت وام خودرو در مورد شما صدق می‌کند، با تهیه مدارک فوق می‌توانید نسبت به دریافت وام جهت خرید خودرو جدید یا تبدیل خودرو فرسوده خود اقدام کنید.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد وضعیت تولید و عرضه خودرو ، اظهار کرد: به زودی به نقطه‌ای می‌رسیم که خودروسازان باید وام بدهند و خودروهایشان را به‌صورت قسطی بفروشند تا مردم خودرو خریداری کنند.

وی افزود: البته در حال حاضر خودروسازان این کار را می‌کنند، اگر برنامه‌هایی که تدارک دیده شده محقق شود در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود که خودروسازان برای اینکه مردم خودرو بخرند باید به آنها وام بدهد.

علی آبادی تأکید کرد: بنابراین مردم برای خرید خودرو عجله نکنند و خودرو را به عنوان کالای سرمایه‌ای خریداری و در پارکینگ‌های خود قائم نکنند.

وی با بیان اینکه حس نگرانی از کاهش ارزش پول گاهاً منجر به بروز چنین اتفاقاتی می‌شود، گفت: بسیاری از پدیده‌های اقتصادی ناشی از احساس جامعه است، البته از آنجا که احساس جامعه ناشی از عوامل مختلفی است لذا آن را باید محترم شمرد. اما مردم بدانند که وضعیت اقتصاد کشور رو به بهبود است.

علی آبادی با تاکید بر اینکه مردم خودروهایی را که خریداری می‌کنند قائم نکنند، گفت: توصیه می‌کنم با بررسی این کار را انجام دهند زیرا بعداً ممکن است متضرر شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: مطابق پیش‌بینی‌ها تولید و عرضه خودرو به حدی می‌رسد که بیشتر از تقاضای موجود در بازار خواهد بود.

اولویت‌بندی برای دریافت وام خودرو بر حسب اعتباری است که مشتری نزد بانک دارد و مواردی مثل شغل و وضعیت موجودی حساب، اعتبار وام‌گیرنده را بالا می‌برد.

افزایش قابل توجه قیمت اتومبیل در سال‌های اخیر سبب شده بسیاری از مردم برای خرید خودروهای داخلی، ناچار از دریافت وام خودرو باشند. هر بانک برای اعطای تسهیلات به متقاضیان خرید خودرو، شرایط خاصی تعیین می‌کند. با این حال، متقاضیان این وام باید شرایط عمومی اخذ این وام را داشته باشند.

پست های مرتبط

این شاسی بلند برقی کره ای به ایران می‌آید + مشخصات فنی

طراحی و شکل و فرم این خودرو با سایر مدل‌های برقی این…

23 تیر 1403

۹۴ هزار میلیارد تومان کالاهای تعیین تکلیف شده سازمان اموال تملیکی در دولت سیزدهم

، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در…

23 تیر 1403

۱۴ ابرمشکل بورسی، پیش روی دولت چهاردهم/ بورس با چه نسخه ای سرپا خواهد شد؟

هلن عصمت پناه، مدرس و کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به…

23 تیر 1403

دیدگاهتان را بنویسید